90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України

90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України
90% українських підлітків хочуть бути корисними під час відбудови України

Благодійний фонд «Клуб Добродіїв» презентував результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє», здійсненого за підтримки гуманітарної організації Plan International. Опитування проводила компанія Kantar серед підлітків 13-19 років з усієї України*. 

Результати дослідження демонструють, що сьогодні хвилює молодь найбільше, чи достатню підтримку вона має, як бачить свою реалізацію та де планує своє майбутнє. 

Так, 87% підлітків відзначають, що найбільше змін у житті трапилось саме під час повномасштабної війни, 83% хочуть дізнатися, як підтримувати себе у складні часи, а 90% прагнуть бути корисними під час відбудови України.  

«Це дослідження — шанс зсередини побачити, яким сьогодні є запит молоді до решти українського суспільства. Які виклики постають перед підлітками, які зміни у їхнє життя та погляди внесла війна. Ми бачимо, що підлітки, які зараз залишаються в Україні, роблять це цілком свідомо. Вони проживають цей нелегкий досвід на рівні з дорослими та готові брати відповідальність за своє майбутнє. Це вселяє надію», — зазначає засновниця та керівниця «Клубу Добродіїв» Марія Артеменко.

Попри те, що війна — ключова причина занепокоєння підлітків, 93% з них вірять у себе та власні сили й вважають, що докладають зусиль для самореалізації, а майже 70% знають, ким хочуть стати у майбутньому, хоча й не бачать зараз можливості планувати на довгий період. Водночас молодь прагне відчувати більшу підтримку своїх починань: 59% підлітків хотіли б, аби батьки, друзі чи викладачі підтримували їх сильніше.

«Сьогодні дорослим потрібно чути підлітків, бо ми дивимося на життя під іншим кутом. Як ми завжди вчимося у дорослих, так і вони можуть повчитися у нашого покоління», — зазначає Кирило Передрій, 12-річний журналіст із Покровська. 

Під час повномасштабної війни 43% опитаних вже долучалися до волонтерства: збирали кошти для Збройних сил України, плели маскувальні сітки, пакували допомогу чи готували та роздавали їжу. До того ж молоді люди вважають, що під час відбудови країни можуть стати корисними, розвиваючи економіку та інфраструктуру, зокрема, через волонтерську діяльність. 

«Наразі міжнародні дискусії, присвячені відновленню України, не враховують думку молоді й навіть не розглядають її потреб. Однак для побудови пріоритетів під час відновлення країни молодих людей необхідно слухати й багато в них вчитися. Адже їхній голос не менш важливий у формуванні сучасної та майбутньої України», — ділиться голова місії Plan International в Україні Мія Хаглунд Хілас

Дослідження буде корисним для всіх, хто працює з підлітками, навчає та виховує їх, реалізує проєкти та сервіси для молоді, адже результати виявляють думку покоління, що визначатиме майбутнє України впродовж кількох наступних десятиріч. 

Про дослідження 

Комплексне всеукраїнське соціологічне дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє» проводила компанія Kantar у такі етапи: якісний (чотири онлайнові фокус-групи тривалістю 90 хвилин кожна з підлітками 13 – 19 років. Географія: Київ, Львів, Одеса, Дніпро), кількісний (опитування молоді 13 – 19 років, 600 осіб. Метод: F2F, опитувальник — тривалість 20 хвилин. Географія: міста України, 50K+). 

Про «Клуб Добродіїв» 

Всеукраїнська благодійна організація, яка допомагає дітям з 2016 року. Під час війни «Клуб Добродіїв» працює за двома напрямками: термінова допомога родинам із дітьми, які опинилися на межі виживання; підтримка дитинства — покращення емоційного стану та ментального здоровʼя дітей і підлітків завдяки заняттям творчістю.

Про Plan International 

Створена в 1937 році, Рlan International є незалежною гуманітарною організацією, яка просуває права дітей, зокрема рівність дівчат, і діє в більш ніж 75 країнах. Організація прагне до справедливого світу, працюючи разом із дітьми, молоддю, своїми прихильниками та партнерами.


Теги:

Статьи по теме


Мы в соцсетях

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK